Marcin Trela
Pracuje w NRZOZ TPD "Helenów" na stanowisku fizjoterapeuty od 01.10.2010 roku. " Jest absolwentem studiów magisterskich Lublinie i absolwentem Wyższej Szkoły Mazowieckiej w Warszawie na kierunku fizjoterapia. Dyplom masażysty posiada od 2007 roku. . Ukończył kurs drugiego stopnia Integracji Sensorycznej. Jego doświadczenia zawodowe kształtowały się podczas licznych praktyk w przebiegu studiów. Interesuje się podróżami, sportem, muzyką alternatywną.
Małgorzata Werner
Jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku fizjoterapia oraz absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Mazowieckiej w Warszawie. Ukończyła kurs podstawowy PNF, Kinesiotapeing I i II stopnia. Brała udział w szkoleniu specjalistycznym z zakresu diagnozy i terapii Zespołu Aspergera. Uzyskała także certyfikat ukończenia kursu Integracji Sensorycznej II-stopnia. W NRZOZ TPD "Helenów" pracuje na stanowisku fizjoterapeuty.
Krzysztof Opłocki
Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego, które ukończył w 2006 roku z tytułem magistra fizjoterapii. W Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów" pracuje od 2005 roku. W tym czasie zajmował się rehabilitacją dzieci z zespołem Aspergera, mózgowym porażeniem dziecięcym, ze spektrum autyzmu, ADHD, zespołem Downa. Jest terapeutą Integracji Sensorycznej. Ukończył także kurs podstawowy Kinesiology Taping. Brał udział w szkoleniu "Redukowanie i zmiana zachowań trudnych u dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu
i intelektualną niepełnosprawnością" oraz "Podstawy diagnozy i terapii zespołu Aspergera". Jego zainteresowania to: wędkarstwo wyczynowe, dart, siłownia.
Marta Basak-Szpajcher
Ukończyła studia licencjackie w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie na kierunku fizjoterapia. Obecnie kontynuuje naukę na studiach II stopnia w WSSP w Lublinie.
Wiedzę praktyczną i umiejętność pracy z pacjentem zdobyła w Warszawskich szpitalach.
Praktykę zawodową odbywała w pracowni fizykoterapii i kinezyterapii: Centrum ,,Attis", Centrum leczniczo-rehabilitacyjnym i medycyny pracy, Centralnej Wojskowej Przychodni Lekarskiej ,,CePeLek"oraz Ośrodku Rehabilitacji Dziennej.
Praktykę w zakresie fizjoterapii klinicznej- fizjoterapia w reumatologii odbyła w Instytucie Reumatologii im. Prof. dr hab. med. Eleonory Reicher, praktykę w zakresie fizjoterapii klinicznej- fizjoterapia w kardiologii- w Poradni rehabilitacji kardiologicznej w Konstancinie- Jeziornej, praktykę w zakresie fizjoterapii klinicznej- fizjoterapia w pediatrii- w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Międzylesiu, praktykę w zakresie fizjoterapii klinicznej- fizjoterapia w ortopedii i traumatologii- w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej św. Anny.
Małgorzata Derdzikowska
Prowadzę wieloprofilowe usprawnianie dzieci i młodzieży w
"Helenowie" od przeszło 20 lat.
Jestem fizjoterapeutką, pedagogiem specjalnym, nauczycielem mianowanym, certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej.
W swojej pracy łączę elementy rożnych metod, kursy i szkolenia pozwoliły mi spojrzeć globalnie i indywidualnie na każdego pacjenta i jego potrzeby. Jednocześnie kieruję się wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.
W ramach podnoszenia kwalifikacji ukończyłam między innymi: kurs integracji sensorycznej i uzyskałam kwalifikacje do prowadzenia klinicznej obserwacji, badania wybranymi testami SI i planowania terapii, kurs podstawowy kinesiology taping, szkolenia :"Ontogeneza motoryczna dziecka i jego rozwój odruchowy",
"Neurofizjologiczne podstawy usprawniania dzieci z porażeniem Mózgowym", " Podstawy diagnozy i terapii zespołu Aspergera",
"jak pomóc dziecku z zespołem Aspergera", "Rehabilitacja w chorobach nerwowo - mięśniowych - dystrofia Dchenne'a, rdzeniowy zanik mięśni i polineuropatie", " Budowanie dobrej relacji między dorosłym a dzieckiem wg. A. Faber, E. Mazlish" oraz w licznych szkoleniach i konferencjach.
Praca z dziećmi uczy mnie każdego dnia pokory oraz radości z małych rzeczy.
Magdalena Szczęsna
Jestem absolwentką studiów magisterskich w Lublinie i studiów licencjackich Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, wcześniej ukończyłam również Medyczne Studium Zawodowe w Konstancinie Jeziornej. Pracę z dziećmi rozpoczęłam w 2004 roku w Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Hipoterapia w Warszawie a od 2013 pracuję w przedszkolu specjalnym "TPD" Helenów. Jestem hipoterapeutą, terapeutą Integracji Sensorycznej II stopnia, ukończyłam kurs PNF podstawowy, PNF w pediatrii, kurs bazowy terapii behawioralnej oraz wiele innych doskonalących pracę z dziećmi.
Interesuję się narciarstwem zjazdowym, wysokogórskim oraz nurkowaniem.
Wojciech Myśliński
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kier. wychowanie fizyczne oraz Almamer Szkoła Wyższa kier. Fizjoterapia. Uczestnik licznych szkoleń: Kurs Integracji sensorycznej 1-stopnia,Medycyna ortopedyczna wg. Cyriax'a 1,2, Fascial Distortion Model (leczenie zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego technikami powięziowymi) moduł 1, 2, 3, egzamin FDM Basic ,PNF-podstawowy, Muscle Repositioning, Badanie i terapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego, Thera band acaademy Sensomotoryka, system gymstick , Thera band academy Ćwiczenia oporowe i równoważne ,Kinesiology taping, Trening funkcjonalny w sporcie i rehabilitacji, Masaż leczniczy.
Pracuje w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów" od 2013 roku.
Były reprezentant Polski w kick-boxingu, medalista mistrzostw Świata i Europy.
W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze.
Konrad Drzewiecki
Jest absolwentem Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Od 2004 roku pracuje w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów". W ciągu tych lat pracował z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi takimi jak mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa, ADHD, autyzmem, zespołem Aspergera, dziećmi z trudnościami w uczeniu się jak i z dysfunkcjami Integracji Sensorycznej. Posiada kwalifikacje do diagnozowania, planowania i prowadzenia terapii Integracji Sensorycznej. Ukończył szkolenia specjalistyczne takie jak: "Nadpobudliwość psychoruchowa a SI", "Praca z dziećmi autystycznymi w zakresie SI", "Ontogeneza motoryczna dziecka i jego rozwój odruchowy", "Łączenie zasad NDT i terapii SI", "Zaburzenia sensoryczne i terapia SI w autyzmie", "Jak pomóc dziecku z zespołem Aspergera" oraz kurs podstawowy Kinesiology Taping. Interesuje się wędkarstwem i myślistwem.
Karolina Rutkowska
Jestem absolwentką Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z NRZOZ TPD Helenów jestem związana od 2009 r., gdzie stawiałam pierwsze kroki po uzyskaniu dyplomu. Od początku byłam przekonana, że chcę pracować z najmłodszymi pacjentami i pod tym kątem rozwijam się zawodowo. Każde spotkanie z dzieckiem motywuje mnie do poszukiwania najlepszych rozwiązań, jestem zwolenniczką współpracy z innymi specjalistami i indywidualnego podejścia dla każdego pacjenta. Bardzo cenię sobie kontakt z rodzicem i jego zaangażowanie w proces rehabilitacji.
Certyfikowany terapeuta metod fizjoterapii:
NDT Bobath Basic + warsztaty rozwijające
PNF Podstawowy
Integracja Sensoryczna ( I i II stopień)
Kinesiologytaping
Mobilizacje tkanek miękkich
Edyta Kwasiborska-Conder
Absolwentka studiów magisterskich w Olsztyńskiej Szkole Wyższej w 2013 roku. Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi zdobywałam w takich placówkach jak: centrum rehabilitacji dzieci i młodzieży zagórze, Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka oraz Centrum Intensywnej Terapii Olinek
Kursy:
NDT- Bobath basic
Wczesna interwencja u dzieci w wieku 0-12 miesięcy
Kurs instruktorski LOKOMAT Traning
Mobilizacje tkanek miękkich i plastrowanie dynamiczne w pediatrii
Elain owen- analiza chodu w dziecięcym porażeniu mózgowym. Zarządzanie sprzętem ortotycznym, segmentalne, kinematyczne podejście do fizjoterapii
Dobór i montaż wkładek ortopedycznych ICB Medical
Kinesiology Taping
Adrianna Rozbicka
Magister fizjoterapii. Studia ukończyła w 2018 roku w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.
Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy na kierunkach:
- Przygotowanie pedagogiczne-kwalifikacje nauczycielskie
- Oligofrenopedagogika
Ukończyła kursy:
- PNF podstawowy,
- Neurorozwojowa diagnoza i rehabilitacja niemowląt i dzieci starszych,
- 1 i 2 stopień Integracji Sensorycznej
- Skoliozy- diagnoza i postępowanie fizjoterapeutyczne.
Oraz brała udział w szkoleniach i warsztatach :
- Spastyczność w mózgowym porażeniu dziecięcym. Praca w obrębie kończyny górnej.
- Spastyczność w mózgowym porażeniu dziecięcym. Praca w obrębie kończyny dolnej
- Problemy obręczy barkowej badanie i propozycje terapii z uczuciem koncepcji PNF.
- Badanie różnicowe kręgosłupa lędźwiowego i stawu biodrowego z punktu widzenia terapii manualnej przy zaburzeniach chodu pacjenta.
Adrianna ma chęci do dalszego doskonalenia warsztatu oraz ciągłego samorozwoju.
Interesuje się muzyka, gra w squash.
Martyna Jarosiewicz
Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku Fizjoterapia. Od początku studiów byłam zaangażowana w projekty naukowe związane z biomechaniką oraz pracą na rzecz osób z niepełnosprawnością. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas praktyk w wiodących warszawskich ośrodkach neurologicznych. Od początku pracy zawodowej jestem związana z Centrum Edukacji, Rehabilitacji i Opieki TPD "Helenów". W swojej codziennej pracy staram się rozumieć i odpowiadać na potrzeby pacjentów zgodnie z najnowszą wiedzą, doniesieniami naukowymi oraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Lubię niestandardowe rozwiązania, kreatywne formy terapii, myślenie poza schematami oraz pracę w zespole.
Ukończone kursy
PNF podstawowy
PNF w skoliozach
Mobilizacje tkanek miękkich i plastrowanie dynamiczne w pediatrii
Kinesiotaping kurs podstawowy
Terapia nerwowo - mięśniowa moduł I, II
Integracja Sensoryczna I, II
Masaż tkanek głębokich
Masaż Shantali
Analiza ruchu - teoria i praktyka zastosowań klinicznych
Rehabilitacja w przewlekłej hemiplegii
Spastyczność w mózgowym porażeniu dziecięcym. Kończyna górna. Kończyna dolna.
Klaudia Zamojska-Górka
Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Ukończyłam również studia magisterskie w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku rehabilitacja osób ze sprzężoną niepełnosprawnością.
Z NRZOZ TPD "Helenów" jestem związana od 2018 roku. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, a także motywuje mnie do dalszej nauki.
Ukończone kursy:
PNF Podstawowy
Integracja Sensoryczna (I i II stopień)
Kurs masażu (I i II stopień)
Spastyczność w mózgowym porażeniu dziecięcym. Kończyna górna.
Spastyczność w mózgowym porażeniu dziecięcym. Kończyna dolna.