Marcin Trela
Pracuje w NRZOZ TPD "Helenów" na stanowisku fizjoterapeuty od 01.10.2010 roku. " Jest absolwentem studiów magisterskich Lublinie i absolwentem Wyższej Szkoły Mazowieckiej w Warszawie na kierunku fizjoterapia. Dyplom masażysty posiada od 2007 roku. . Ukończył kurs drugiego stopnia Integracji Sensorycznej. Jego doświadczenia zawodowe kształtowały się podczas licznych praktyk w przebiegu studiów. Interesuje się podróżami, sportem, muzyką alternatywną.
Małgorzata Werner
Jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku fizjoterapia oraz absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Mazowieckiej w Warszawie. Ukończyła kurs podstawowy PNF, Kinesiotapeing I i II stopnia. Brała udział w szkoleniu specjalistycznym z zakresu diagnozy i terapii Zespołu Aspergera. Uzyskała także certyfikat ukończenia kursu Integracji Sensorycznej II-stopnia. W NRZOZ TPD "Helenów" pracuje na stanowisku fizjoterapeuty.
Krzysztof Opłocki
Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego, które ukończył w 2006 roku z tytułem magistra fizjoterapii. W Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów" pracuje od 2005 roku. W tym czasie zajmował się rehabilitacją dzieci z zespołem Aspergera, mózgowym porażeniem dziecięcym, ze spektrum autyzmu, ADHD, zespołem Downa. Jest terapeutą Integracji Sensorycznej. Ukończył także kurs podstawowy Kinesiology Taping. Brał udział w szkoleniu "Redukowanie i zmiana zachowań  trudnych u dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu
i intelektualną niepełnosprawnością" oraz "Podstawy diagnozy i terapii zespołu Aspergera". Jego zainteresowania to: wędkarstwo wyczynowe, dart, siłownia.
Marta Basak-Szpajcher
Ukończyła studia licencjackie w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie na kierunku fizjoterapia. Obecnie kontynuuje naukę na studiach II stopnia w WSSP w Lublinie.
Wiedzę praktyczną i umiejętność pracy z pacjentem zdobyła w Warszawskich szpitalach.
Praktykę zawodową odbywała w pracowni fizykoterapii i kinezyterapii: Centrum ,,Attis", Centrum leczniczo-rehabilitacyjnym i medycyny pracy, Centralnej Wojskowej Przychodni Lekarskiej ,,CePeLek"oraz Ośrodku Rehabilitacji Dziennej.
Praktykę w zakresie fizjoterapii klinicznej- fizjoterapia w reumatologii odbyła w Instytucie Reumatologii im. Prof. dr hab. med. Eleonory Reicher, praktykę w zakresie fizjoterapii klinicznej- fizjoterapia w kardiologii- w Poradni rehabilitacji kardiologicznej w Konstancinie- Jeziornej, praktykę w zakresie fizjoterapii klinicznej- fizjoterapia w pediatrii- w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Międzylesiu, praktykę w zakresie fizjoterapii klinicznej- fizjoterapia w ortopedii i traumatologii- w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej św. Anny.
Małgorzata Derdzikowska
Prowadzę wieloprofilowe usprawnianie dzieci  i młodzieży w
"Helenowie" od przeszło 20 lat.
Jestem fizjoterapeutką, pedagogiem specjalnym, nauczycielem mianowanym,  certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej.

W swojej pracy łączę elementy rożnych metod, kursy i szkolenia pozwoliły mi spojrzeć globalnie i indywidualnie na każdego pacjenta i jego potrzeby. Jednocześnie kieruję się wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.

W ramach podnoszenia kwalifikacji ukończyłam  między innymi:  kurs integracji sensorycznej i uzyskałam kwalifikacje do prowadzenia klinicznej obserwacji, badania wybranymi testami SI i planowania terapii, kurs podstawowy kinesiology  taping, szkolenia :"Ontogeneza motoryczna dziecka i jego rozwój odruchowy",
"Neurofizjologiczne podstawy usprawniania dzieci z porażeniem Mózgowym", " Podstawy diagnozy i terapii zespołu Aspergera",
"jak pomóc dziecku z zespołem Aspergera", "Rehabilitacja w chorobach nerwowo - mięśniowych - dystrofia Dchenne'a, rdzeniowy zanik mięśni i polineuropatie", " Budowanie dobrej relacji między dorosłym a dzieckiem wg. A. Faber,  E. Mazlish" oraz w licznych szkoleniach i konferencjach.

Praca z dziećmi uczy mnie każdego dnia pokory oraz radości z małych rzeczy.
Magdalena Szczęsna
Jestem absolwentką studiów magisterskich w Lublinie i studiów licencjackich Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, wcześniej ukończyłam również Medyczne Studium Zawodowe w Konstancinie Jeziornej. Pracę z dziećmi rozpoczęłam w 2004 roku w Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Hipoterapia w Warszawie a od 2013 pracuję w przedszkolu specjalnym "TPD" Helenów. Jestem hipoterapeutą, terapeutą Integracji Sensorycznej II stopnia, ukończyłam kurs PNF podstawowy,  PNF w pediatrii, kurs bazowy terapii behawioralnej oraz wiele innych doskonalących pracę z dziećmi.
Interesuję się narciarstwem zjazdowym,  wysokogórskim oraz nurkowaniem.
Wojciech Myśliński
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kier. wychowanie fizyczne oraz Almamer Szkoła Wyższa kier. Fizjoterapia. Uczestnik licznych szkoleń: Kurs Integracji sensorycznej 1-stopnia,Medycyna ortopedyczna wg. Cyriax'a 1,2, Fascial Distortion Model (leczenie zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego technikami powięziowymi) moduł 1, 2, 3, egzamin FDM Basic ,PNF-podstawowy, Muscle Repositioning, Badanie i terapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego, Thera band acaademy Sensomotoryka, system gymstick , Thera band academy Ćwiczenia oporowe i równoważne ,Kinesiology taping, Trening funkcjonalny w sporcie i rehabilitacji, Masaż leczniczy.
Pracuje w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów"  od 2013 roku.
Były reprezentant Polski w kick-boxingu, medalista mistrzostw Świata i Europy.
W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze.
Konrad Drzewiecki
Jest absolwentem Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Od 2004 roku pracuje w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów". W ciągu tych lat pracował z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi takimi jak mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa, ADHD, autyzmem, zespołem Aspergera, dziećmi z trudnościami w uczeniu się jak i z dysfunkcjami Integracji Sensorycznej. Posiada kwalifikacje do diagnozowania, planowania i prowadzenia terapii Integracji Sensorycznej. Ukończył szkolenia specjalistyczne takie jak: "Nadpobudliwość psychoruchowa a SI", "Praca z dziećmi autystycznymi w zakresie SI", "Ontogeneza motoryczna dziecka i jego rozwój odruchowy", "Łączenie zasad NDT i terapii SI", "Zaburzenia sensoryczne i terapia SI w autyzmie", "Jak pomóc dziecku z zespołem Aspergera" oraz kurs podstawowy Kinesiology Taping.  Interesuje się wędkarstwem i myślistwem.
Karolina Rutkowska

Jestem absolwentką Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z NRZOZ TPD Helenów jestem związana od 2009 r., gdzie stawiałam pierwsze kroki po uzyskaniu dyplomu. Od początku byłam przekonana, że chcę pracować z najmłodszymi pacjentami i pod tym kątem rozwijam się zawodowo. Każde spotkanie z dzieckiem motywuje mnie do poszukiwania najlepszych rozwiązań, jestem zwolenniczką współpracy z innymi specjalistami i indywidualnego podejścia dla każdego pacjenta. Bardzo cenię sobie kontakt z rodzicem i jego zaangażowanie w proces rehabilitacji.

Certyfikowany terapeuta metod fizjoterapii:
NDT Bobath Basic + warsztaty rozwijające
PNF Podstawowy
Integracja Sensoryczna ( I i II stopień)
Kinesiologytaping
Mobilizacje tkanek miękkich
Edyta Kwasiborska-Conder

Absolwentka studiów magisterskich w Olsztyńskiej Szkole Wyższej w 2013 roku. Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi zdobywałam w takich placówkach jak: centrum rehabilitacji dzieci i młodzieży zagórze, Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka oraz Centrum Intensywnej Terapii Olinek

Kursy:
NDT- Bobath basic
Wczesna interwencja u dzieci w wieku 0-12 miesięcy
Kurs instruktorski LOKOMAT Traning
Mobilizacje tkanek miękkich i plastrowanie dynamiczne w pediatrii
Elain owen- analiza chodu w dziecięcym porażeniu mózgowym. Zarządzanie sprzętem ortotycznym, segmentalne, kinematyczne podejście do fizjoterapii
Dobór i montaż wkładek ortopedycznych ICB Medical
Kinesiology Taping
Adrianna Rozbicka

Magister fizjoterapii. Studia ukończyła w 2018 roku w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.
Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy na kierunkach:
- Przygotowanie pedagogiczne-kwalifikacje nauczycielskie
- Oligofrenopedagogika

Ukończyła kursy:
- PNF podstawowy, 
- Neurorozwojowa diagnoza i rehabilitacja niemowląt i dzieci starszych,
- 1 i 2 stopień Integracji Sensorycznej
- Skoliozy- diagnoza i postępowanie fizjoterapeutyczne.

Oraz brała udział w szkoleniach i warsztatach :
- Spastyczność w mózgowym porażeniu dziecięcym. Praca w obrębie kończyny górnej.
- Spastyczność w mózgowym porażeniu dziecięcym. Praca w obrębie kończyny dolnej
- Problemy obręczy barkowej badanie i propozycje terapii z uczuciem koncepcji PNF.
- Badanie różnicowe kręgosłupa lędźwiowego i stawu biodrowego z punktu widzenia terapii manualnej przy zaburzeniach chodu pacjenta.

Adrianna ma chęci do dalszego doskonalenia warsztatu oraz ciągłego samorozwoju.
Interesuje się muzyka, gra w squash.
Martyna Jarosiewicz

Jestem absolwentką  Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku Fizjoterapia. Od początku studiów byłam zaangażowana w projekty naukowe związane z biomechaniką oraz  pracą na rzecz osób z niepełnosprawnością. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas praktyk w wiodących warszawskich ośrodkach neurologicznych. Od początku pracy zawodowej jestem związana z Centrum Edukacji, Rehabilitacji i Opieki TPD "Helenów". W swojej codziennej pracy staram się rozumieć i odpowiadać na potrzeby pacjentów zgodnie z  najnowszą wiedzą, doniesieniami naukowymi oraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Lubię niestandardowe rozwiązania, kreatywne formy terapii, myślenie poza schematami oraz pracę w zespole.

Ukończone kursy
PNF podstawowy
PNF w skoliozach
Mobilizacje tkanek miękkich i plastrowanie dynamiczne w pediatrii
Kinesiotaping kurs podstawowy
Terapia nerwowo - mięśniowa moduł I, II
Integracja Sensoryczna I, II
Masaż tkanek głębokich
Masaż Shantali
Analiza ruchu - teoria i praktyka zastosowań klinicznych
Rehabilitacja w przewlekłej hemiplegii
Spastyczność w mózgowym porażeniu dziecięcym. Kończyna górna. Kończyna dolna.
Klaudia Zamojska-Górka

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Ukończyłam również studia magisterskie w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku rehabilitacja osób ze sprzężoną niepełnosprawnością.
Z NRZOZ TPD "Helenów" jestem związana od 2018 roku. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, a także motywuje mnie do dalszej nauki.

Ukończone kursy:
PNF Podstawowy
Integracja Sensoryczna (I i II stopień)
Kurs masażu (I i II stopień)
Spastyczność w mózgowym porażeniu dziecięcym. Kończyna górna.
Spastyczność w mózgowym porażeniu dziecięcym. Kończyna dolna.
Back
Next
FIZJOTERAPEUCI
TERAPIA ZAJĘCIOWA
FIZYKOTERAPIA
INTERAKTYWNA TERAPIA KOŃCZYN GÓRNYCH
URZĄDZENIE PABLO
NOWOCZESNY SPRZĘT REHABILITACYJNY
PLATFORMA WIBRACYJNA GALILEO
FIZJOTERAPIA TERAPIA PSYCHOLOGICZNA EEG BIOFEEDBACK LOGOPEDIA
INTEGRACJA SENSORYCZNA TERAPIA PEDAGOGICZNA MUZYKOTERAPIA ARTETERAPIA
SIŁOWNIA HYDROTERAPIA