Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września o godzinie 12:30.

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odprawiona w dniu 2 września o godz. 8 w kościele parafialnym w Międzylesiu przy ul. Bursztynowej. Duszpasterze i katecheci zapraszają uczniów z rodzicami i pracowników. Spowiedź we własnych parafiach.

Odznaka „Zasłużony Działacz TPD” dla Pani Dyrektor

5 czerwca, podczas helenowskiego festynu z okazji Dnia Dziecka ogłoszona została informacja, że Pani Dyrektor Dorota Myślińska otrzymała Złotą Odznakę Zasłużonego Działacza TPD.

W imieniu Pani Dyrektor odznakę odebrała pełniąca obowiązki dyrektora LO pani Magdalena Loska, która odczytała też list pracowników LO TPD i SPDP TPD do Pani Dyrektor.

dsc_4851

 

„Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność i do pasji posuniętą pracowitość.”

Janusz Korczak

To odznaczenie jest szczególnie ważne dla wszystkich, którzy z Panią Dyrektor Dorotą Myślińską współpracują. Dzięki niemu możemy wyrazić naszą wdzięczność za codzienny wysiłek i zaangażowanie w pracy z młodzieżą z niepełnosprawnościami oraz wspieraniu ich edukacji i rozwoju.

Bezcenne wsparcie, które otrzymują od Pani zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, pozwoliło na stworzenie bezpiecznego środowiska nauki, pełnego ciepła, akceptacji i tolerancji. Pani pasja i niezwykła pracowitość stanowią wzór do naśladowania w każdej sferze życia. Jest Pani dowodem na istnienie ludzi dobrej woli, na których można polegać w trudnych sytuacjach.

Serdecznie dziękujemy za okazywaną nam życzliwość i zrozumienie oraz motywowanie nas do bycia otwartym na innych.

Pracownicy LO TPD im. S. Tułodzieckiego i SPDP TPD

 

Dzień Sportu i Hipoterapii

30 maja w naszym ośrodku odbył się coroczny Dzień Sportu i Hipoterapii. Uroczystość rozpoczęła się od pięknego pokazu jazdy synchronicznej w wykonaniu hipoterapeutek, następnie nasi podopieczni zaprezentowali się w jeździe konnej.

Po poczęstunku z grilla uczniowie mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych. Konkurencje były tak zorganizowane, żeby każdy znalazł dla siebie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się biegi i wyścigi na wózkach.

Na zakończenie imprezy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

dsc_4675 dsc_4678 dsc_4685 dsc_4691 dsc_4701 dsc_4710 dsc_4715 dsc_4724 dsc_4739