Już czas na wakacje :)

Zakończył się rok szkolny 2018/19.
Dyrektor, grono pedagogiczne i wszyscy pracownicy szkoły dziękują za wspólnie spędzone 10 miesięcy i życzą każdemu uczniowi wspaniałych, słonecznych wakacji.

Zielona Estrada 2019

Uczestniczyliśmy w kolejnej edycji konkursu ,,Zielona Estrada”, która odbyła się w dniu 11 czerwca. Nasza szkoła wystąpiła z piosenką pt. ,,Szkoła i rap”, za  którą zajęliśmy drugie miejsce.

Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka w Helenowie odbył się 5 czerwca. zaczęliśmy
od korzystania z licznych atrakcji m.in. skakaliśmy na dmuchańcach, robiliśmy
zdjęcia w Foto Budce oraz jedliśmy watę cukrową i popcorn. przez cały dzień słuchaliśmy koncertów i występów artystycznych.

Dzień Sportu i Hipoterapii

Dzień Sportu i Hipoterapii Helenów 2019, odbył się 30 maja. Uczestniczyliśmy w licznych konkursach sportowych, oglądaliśmy pokaz jazdy konnej w wykonaniu naszych hipoterapeutów, kolegów i koleżanek.

Wyjazd do Polskiego Radia

Polska Orkiestra Radiowa w dniu 24 maja po raz ostatni w tym roku szkolnym zaprezentowała mam swoje instrumentalno- wokalne umiejętności. Wysłuchaliśmy
i m. in. fragmentów opery „Wesele Figara”. Na scenie występowała  Olga Pasiecznik
i Uczestnicy Programu Kształcenia Młodych Talentów; Akademii Operowej Teatru Wielkiego. Spotkanie poprowadził Michał Klauza.

 

Piknik Rodzinny 2019

Tradycyjnie w maju w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Jest to wspaniała okazja do obejrzenia filmu i prezentacji, ukazujących nasze aktywności, podejmowane przez cały rok szkolny. W pięknej, majowej, helenowskiej zieleni mogliśmy naszych gości poczęstować przekąskami przygotowanymi przez nas samych. W dniu 24 maja obdarowaliśmy naszych bliskich upominkami wykonanymi na zajęciach.

Święto Helenowa

W ramach obchodów 100 lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki, w skład którego wchodzi nasza szkoła, uczestniczyliśmy w święcie helenowa. Główną atrakcją był przejazd angielskimi autobusami ulicami Wawra. Data nie jest przypadkowa, 22 maja przypada dzień imienin Heleny, patronki naszego ośrodka.

Kuchnia świata – warsztaty kulinarne

W ramach naszych cyklicznych spotkań z dietetykiem w dniu 17 maja, przygotowywaliśmy kosztowaliśmy potrawy z różnych stron świata np. zupę Ramen
z łososiem, risotto ze szparagami i zielonym groszkiem. Oczywiście musiał być też  deser, czyli czekoladowy budyń jaglany.

Twórcza integracja szkolna :)

W dniu 16 maja  zajęcia obywały się poza terenem naszej szkoły.
Wszyscy udaliśmy się do helenowskiego ośrodka, gdzie rozwijaliśmy
artystyczne pasje.