Zawieszenie zajęć w szkole

Drodzy Rodzice,

Zgodnie z decyzją Premiera RP od 12 do 25 marca 2020 r. zajęcia w szkołach są zawieszone. W czwartek i piątek (12-13 marca) organizowane są zajęcia opiekuńcze. Jednocześnie proszę Państwa w miarę możliwości o pozostawienie dzieci w domu.

Od 16 do 25 marca SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA.

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów, ale także nas wszystkich, zwracam się do Państwa z prośbą o odpowiedzialne i rozsądne zachowania zgodne z wytycznymi najwyższych Władz Państwowych.

Z  poważaniem

p.o. Dyrektora Szkoły
dr Magdalena Loska

Muzyczne portrety

Trudny powrót do pracy i szkoły po przerwie zimowej ułatwił na koncert artystów Filharmonii Narodowej. Popularne utwory Marka Grechuty wykonywało dwoje solistów. Wielu słuchaczom zakręciła się łezka w oku.

Wyjazd do polskiego radia

W dniu 7 lutego byliśmy na próbie „Symfonicznego Koncertu Karnawałowego” Polskiej Orkiestry Radiowej. Rolę dyrygenta pełnił Pan Christian Vasquez.

 

 

Jasełka

W dniu 31 stycznia odwiedzili nas uczniowie XXVI LO im. Gen. Henryka Jankowskiego „Kuba”. Zaprezentowali nam jasełka. W humorystyczny sposób poruszyli ważne tematy wiary i tolerancji międzyludzkiej.

Bal karnawałowy

W dniu 30 stycznia odbył się coroczny bal karnawałowy. Bawiliśmy się wspaniale
z uczniami szkoły podstawowej. Odbył się konkurs na najpiękniejsze przebranie.

Dzień Zebry

„Zebra to taki pasiasty koń”, 31 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Zebry. Z tej okazji panie bibliotekarki zorganizowały spotkanie, podczas którego poznaliśmy ciekawostki na temat zebry i wykonaliśmy prace plastyczne.

Zakupy w Auchan

3 grudnia

Uczennice klasy III C udały się na zakupy do Centrum Handlowego Auchan. Podczas wyjścia ćwiczyły swoją samodzielność i spostrzegawczość, w wyszukiwaniu produktów z przygotowanej wcześniej listy.

 

Wyjście na pizzę

Uczniowie klasy 3c i 1a w dniu 28 stycznia wybrali się do Pizzerii ” Dominium”.
Rozwijali swoją samodzielność, w dokonywaniu wyboru i umiejętność zachowania
się w miejscach publicznych.

Koncert

„Kunszt dawnego tańca- na dworze Króla Słońca”. Artyści Filharmonii Narodowej zaprezentowali nam tańce barokowe, które królowały na dworze Ludwika XIV.

WYJAZD DO RADIA

W ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA, podczas styczniowego spotkania dyrygent Michał Klauza przybliżył nam postać i twórczość urodzonego 25 stycznia 1913 roku kompozytora Witolda Lutosławskiego. 24 stycznia wysłuchaliśmy Małej suity na orkiestrę Witolda Lutosławskiego oraz I Koncertu skrzypcowego Sergiusza Prokofiewa
w wykonaniu orkiestry i solistki Anny Marii Staśkiewicz  na skrzypcach.