Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego

W dniu 11 stycznia, po raz kolejnej byliśmy na  próbie Polskiej Orkiestry Radiowej. Słuchaliśmy fragmentów utworów skomponowanych przez Stanisława Moniuszko.

Spotkanie wigilijne SPDP

Szkolne spotkanie wigilijne w tym roku odbyło się 21 grudnia.

 

Prezenty i ozdoby świąteczne

Nadchodzą Święta, a więc też czas prezentów. Jak co roku w dniu 19 grudnia spotkaliśmy się aby przygotować drobne upominki dla naszych bliskich. Oczywiście wszystkie dekoracje, ozdoby i prezenty wykonaliśmy własnoręcznie.

Msza święta

W piątek,  14 grudnia, w okresie trwającego Adwentu, uczniowie mieli możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i uczestniczyli we Mszy Świętej. Zapalone świece
w wieńcu adwentowym przypominały o upływającym czasie i bliskości Świąt. Ksiądz zachęcał podczas kazania, by na Boże Narodzenie przygotować przede wszystkim serce.

„Betlejem Polskie”-widowisko edukacyjne

„Betlejem Polskie” to rozśpiewane i roztańczone widowisko pełne humoru i ognistego tańca: z chórami Aniołów, Świętą Rodziną, pełne najpiękniejszych kolęd, pastorałek.  Treści recytowane przez aktorów nawiązywały  do najwspanialszych kart naszej historii. Oglądaliśmy je 12 grudnia w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie.

Koncert artystów Filharmonii Narodowej

,,Z blaskiem i precyzją” to tytuł ostatniego w 2018 roku koncertu Filharmonii. Pani Karolina Kowalczyk głosem sopranowym, przy akompaniamencie Pana Wojciecha Świętońskiego  na pianinie i Pani Agnieszki Rogowieckiej na flecie, 10 grudnia przenieśli nas w świat muzycznych fajerwerków.

 

 

Pierniki

Naszą coroczną tradycją w okresie przedświątecznym jest pieczenie pierniczków, tak też stało się w tym roku. Wspólnie zagniataliśmy ciasto,wycinaliśmy pierniki, a po upieczeniu  udekorowaliśmy je. Powstały prawdziwe cudeńka.

Spotkanie z panią dietetyczką

W dniu 7.12.18 po raz kolejny spotkaliśmy się z Panią Moniką, która jest dietetykiem. Przygotowywaliśmy potrawy, które możemy zjeść na śniadanie, obiad i kolację, prawdziwa uczta dla łasucha. Bo zdrowo znaczy smacznie.

Kataryniarz warszawski

Spotkanie z Warszawskim Kataryniarzem odbyło się 6 grudnia.

Zakupy z Mikołajem

Zakupy pełne uśmiechu.