W roku 2024/2025 pracę na hipoterapii wspierają wolontariusze Satine z Francji oraz Emma
z Austrii, którzy przyjechali na do nas w ramach projektu EVS (European Voluntary Service)
SATINE
Cześć!
Jestem Satine, mam 19 lat i jestem z Płn.- Zach Francji. Mieszkam w małym mieście na prowincji, z siostrą bliźniaczką, starszym bratem i rodzicami.
W zeszłym roku rozpoczęłam studia na naukach społecznych ale postanowiłam wziąć rok przerwy ponieważ chciałam poznać coś nowego, nowy kraj, kulturę i nowych ludzi. Chciałam stać się bardziej niezależną, poprawić mój angielski i nauczyć polskiego oraz wyjść z mojej strefy komfortu. Moje hobby to spędzanie czasu w naturze, śpiewanie, tańczenie, wspinaczka, podróże i konie!
Moją misją jest pomoc terapeutom, którzy pracują z dziećmi, z niepełnosprawnościami podczas sesji hipoterapii. A dokładniej moja praca opiera się na czyszczeniu i przygotowywaniu koni do zajęć, prowadzeniu konia podczas sesji hipoterapii, kiedy terapeuta ćwiczy z dzieckiem. Wybrałam taki cel mojej pracy, gdyż chciałam poczuć się przydatną i poznać zawód hipoterapeuty.
To co lubię w tej pracy to widzieć dzieci szczęśliwe podczas zajęć, przyjemność sprawia mi widzenie jak jest pomocna ta forma terapii. Ja też bardzo lubię pracować na zewnątrz, w naturze i z końmi!
EMMA
Cześć!
Nazywam się Emma i pochodzę z Austrii. Jestem na wolontariacie w Polsce , w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w Helenowie, pomagając w hipoterapii (terapia wspomagana przez konie).
Każdego dnia zabieram konie z padoku, czyszczę je, zakładam sprzęt i spaceruję z nimi, podczas gdy terapeuta wykonuje ćwiczenia z dzieckiem.
Najczęściej praca jest prosta, jedynymi trudnościami jest czasami bariera językowa z dzieci i nauczycielami w szkole.
Niektóre konie czasem są uparte lub w złym nastroju co jest też pewna trudnością w pracy z nimi.
Jestem tutaj ponieważ bardzo lubię spędzać czas na świeżym powietrzu. Praca z końmi też jest dla mnie interesująca.
Zawsze miło mi jest jak dzieci się ekscytują kiedy przychodzę do szkoły, mając nadzieje że będą mogły "iść do koni", jak to je one nazywają.