24 czerwca w stajni hipoterapeutycznej naszego ośrodka, odbyło się uroczyste otwarcie krytej ujeżdżalni.
W inauguracji brali udział goście z Fundation  Scots St. Andrews in Poland - Paul Ramsay Gogolinski, Lain Leyden oraz David Kennedy, dzięki którym cała inwestycja była możliwa.  Uroczyście przecięli oni wstęgę, aby oficjalnie mogły odbyć się pierwsze zajęcia. Wśród zaproszonych gości, obecny był również ksiądz, który poświęcił nowy obiekt.
Z tej okazji, młodzież wraz kadrą hipoterapii oraz wolontariusze, przygotowali prezentację swoich umiejętności. Miały miejsce pokazowe zajęcia, podczas których, nasi wychowankowie zaprezentowali wybrane ćwiczenia, jakich nauczyli się na hipoterapii. Jeden z  uczniów wykonał krótki pokaz ujeżdżenia, a na koniec nasza wolontariuszka i kucyk Karmel rozbawili zgromadzonych cyrkowymi sztuczkami.
Aura na zewnątrz niestety nie dopisała, było pochmurnie i deszczowo. Ale potwierdziło to tylko, jak ważnym elementem codziennej pracy z podopiecznymi naszej placówki, będzie nowa, kryta ujeżdżalnia. Uroczystość uświetnił prowadzony przez Tomasza Ujmę zespól Częstochowa Pipes and Drums.
W środę w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów" uroczyście otwarto nową zadaszoną arenę do hipoterapii. Środki na budowę przekazała szkocka Fundacja Św. Andrzeja oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.
Fundacja zrzeszająca Szkotów mieszkających i pracujących w Polsce została powołana w 2015 roku. Jednym z jej celów jest prowadzenie działalności dobroczynnej oraz społeczno-charytatywnej. Środki przekazywane są przez sponsorów m.in. podczas corocznego Balu Szkockiego.

Ostatni odbył się 30 listopada 2019 roku w dniu św. Andrzeja, czyli jednego z najważniejszych świąt Szkocji. Właśnie wtedy udało się dokończyć trwającą przez 4 lata zbiórkę pieniędzy na rzecz Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów".

- Nie możemy zapominać, że połowę środków przekazało województwo mazowieckie, ale to wspaniałe uczucie widzieć, że udało nam się pomóc - mówi Paul Gogolinski, jeden z założycieli Fundacji św. Andrzeja. - To dowód na hojność Polaków i Szkotów biorących co roku udział w naszym charytatywnym balu - dodaje.
Dzięki wsparciu Fundacji św. Andrzeja udało się zebrać kwotę 674 tysięcy złotych, za które zbudowano dach nad areną do hipoterapii.
- To dla nas milowy krok w zakresie rehabiltacji dzieci, które uwielbiają zajęcia z końmi. Obcowanie ze zwierzętami w czasie terapii jest niezwykle ważne - opowiada Zbigniew Drzewiecki, dyrektor Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Helenów". - Nowa hala jest niesamowita, ponieważ daje nam olbrzymie możliwości. Bez względu na pogodę, padający deszcz, czy silny wiatr możemy tu spokojnie pracować z dziećmi i prowadzić terapię. - tłumaczy.

Centrum „Helenów” powstało w 1922 roku. Na jego terenie poza areną do hipoterapii znajdują się placówki oświatowe oraz zakłady rehabilitacyjne.       RELACJA FILMOWA >>>>>>>>>>
Podczas balu Andrzejkowego w Hotelu Marriott  Fundation  Scots St. Andrews in Poland przekazała czek w wysokości 300 000 złotych na budowę krytej ujeżdżalni w Centrum Rehabilitacji i Edukacji i opieki TPD " Helenów ".

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom , którzy przyczynili się do powstania bardzo potrzebnego obiektu do hipoterapii dzieci z niepełnosprawnością różną.

W końcu lutego postaramy się oddać halę do użytku.
7 listopada odwiedzili nas przedstawiciele brytyjskiej Fundacji Sue Ryder. Prezydent Robert Frith, skarbnik Michael Cutting oraz członkowie Ruth Chestney, Anette Welshman oraz dyr. Fundacji Sue Ryder w Warszawie Anna Kalata oraz Gosia Brykczyńska
W Helenowie powstaje INDIAŃSKA WIOSKA, pojawiły się już pierwsze TIPI
Na rodziców naszych wychowanków zawsze można liczyć!!!
W  czerwcu  odwiedziła  nas polska  firma  DAFTCODE działająca  w  oparciu o  nowatorski model Venture  Building.  

Wolontariusze z  zapałem ruszyli  do  pracy  rewitalizując zniszczone    przez  odwiedzające  nas nocą dziki trawniki,   porządkowali  padoki, malowali ogrodzenia  w  naszym  zoo, kosili  trawę.

Bardzo  nam  pomogli  przyczyniając  się  do utrzymania  w  kulturze  tak  ogromnego  terenu. Dzięki  serdeczne. Od  tej  chwili należą  do  grona  naszych  wspaniałych  PRZYJACIÓŁ.  DZIĘKUJEMY!!!
Wielkie  DZIĘKI  DLA  FIRMY  MABAU za  wykonanie  ostatniego  odcinka  alei T. Arciszewskiego  w „Helenowie „ .Jesteśmy  wdzięczni  Panu  Prezesowi  Arturowi  Wnukowi za  ten  gest . Nasze  dzieci  mogą  bez  przeszkód  pokonywać  drogę  łączącą  szkołę  z  internatem  ośrodka
Prace nad budową boiska wielofunkcyjnego cały czas trwają. Z każdym dniem, tygodniem widać ogromne zmiany w realizacji naszego przedsięwzięcia. Od września do listopada ze zwykłego wykopu mamy już kształt boiska, zarys bieżni, wszystko pokryte profesjonalną nawierzchnią z doborem odpowiednich kolorów. Serce się raduje, że już niedługo, już za chwilę będziemy mogli korzystać z tego obiektu a w szczególności nasi niepełnosprawni wychowankowie. Zapraszamy do obejrzenia aktualnej galerii z prac budowlanych. 
CENTRUM   REHABILITACJI,  EDUKACJI 
I   OPIEKI   TPD   "HELENÓW"
20 czerwca odwiedziła nas firma Daftcode ,która wykonała szereg prac na hipoterapii a także namalowała mural przedstawiający wioskę indiańską
Dziękujemy