W roku 2017/2018 nasza pracę w Helenowie wspierają  trzej zagraniczni wolontariusze: Ilaria z Włoch i Jenifer z Niemiec , które przyjechały na 9 miesięcy w ramach  projektu EVS  (European Voluntary Service) oraz Stefan z Kostaryki , który będzie z nami rok, w ramach ICYE (International Cultural Youth Exchange) .
Ilaria  Nazywam się Ilaria Ronaldo. Mam 19 lat i przyjechałam z Włoch. Jestem osoba pogodną i uśmiechniętą. Lubię gotować, czytać książki, jeździć konno i spotykać się ze znajomymi.
I z tego właśnie  powodu jestem tutaj! Lubię moją pracę w Helenowie. Nie mam ulubionego miejsca pracy w ośrodku  bo uważam, że w każdym miejscu ważne jest aby osoby niepełnosprawne mogły uczestniczyć w codziennym życiu na równi ze sprawnymi.
Lubię obserwować relacje jakie są  między końmi i dziećmi, lubię też jak dzieci się śmieją i pokazują swoje pozytywne emocje do nas.
Bardzo podoba mi się położenie Helenowa, że jest w lesie, w pięknej okolicy.
Jenifer Mam na imię Jenifer. Mam 18 lat. Moim hobby jest jazda konna, fotografia, rozmowy i spotkania z przyjaciółmi, oglądanie filmów i imprezy. Lubię moją pracę w ośrodku w każdym miejscu, ale szczególnie lubię pracę w Klubie Absolwenta, bo robimy tak różne rzeczy  a w Internacie i  na Hipterapii  zazwyczaj praca wygląda tak samo.
Wychowałam siew  polskiej kulturze więc w Polsce nic mnie specjalnie nie zaskakuje ale bardzo lubię polską kuchnię
Stefan Nazywam się Stefan. Mam 18 lat i jestem z Kostaryki. Lubię czytać, pisać, medytować, fotografować i rozmawiać z ludźmi. Moim ulubionym miejscem pracy w Helenowie jest Hipoterapia, ponieważ jest to zupełnie nowa i ciekawa praca dla mnie. Lubię obserwować relacje pomiędzy  ludźmi i końmi. Lubię również spędzać czas w lesie.
W Polsce najbardziej lubię ludzi. Spotkałem też tutaj wielu obcokrajowców ,którzy wiele wnieśli do mojego życia
CENTRUM   REHABILITACJI,  EDUKACJI 
I   OPIEKI   TPD   "HELENÓW"