CENTRUM   REHABILITACJI,  EDUKACJI 
I   OPIEKI   TPD   "HELENÓW"
W roku 2023/2024 pracę na hipoterapii wspierają wolontariusze Yana i Toni z Niemiec,  którzy przyjechali na 9 miesięcy w ramach  projektu EVS  (European Voluntary Service)
YANA

nazywam się Yana, mam 18 lat i dopiero co zdałam maturę w liceum w Monachium.Zdecydowałam,że zanim pójdę na Uniwersytet chciałabym być użyteczna dla jakiejś organizacji, wybrałam program Europejskiego wolontariatu. Chciałam również poznać jakiś inny europejski kraj, bo idee europejskie są mi bliskie. Helenów tym się wyróżniał od innych placówek , że jest wspaniała praca z dziećmi i zwierzętami, dlatego zaaplikowałam na bycie tu wolontariuszem.W tym czasie co tu jestem, chcę być pomocna a także uczestniczyć aktywnie w społeczności helenowskiej, poznają polską kulturę i ludzi.

TONI

Cześć, nazywam się Toni i mam 19 lat. Jestem z Niemiec,
gdzie ukończyłem Liceum..Pracowałem już jako wolontariusz w moim mieście w Lipsku a potem podróżowałem. Uwielbiam podróże i jest moim marzeniem podróżowanie przez wiele lat po Świecie. Chce wykorzystać mój czas za granicą na poznawanie siebie i nowych kultur, uczyć się języka i nawiązywać przyjaźnie na całym Świecie.