W roku 2022/2023 pracę na hipoterapii wspierają wolontariusze z Niemiec, którzy przyjechali
na 9 miesięcy w ramach  projektu EVS  (European Voluntary Service)
Julian
Cześć! Mam na imię Julian, mam 18 lat, na co dzień mieszkam w Berlinie, w Niemczech. Po wielu latach szkoły, chciałem zrobić coś wyjątkowego zanim zacznę studiować. Dlatego zdecydowałem się wziąć udział w projekcie wolontariatu zagranicznego i tak trafiłem do ośrodka Helenów.

Interesuję się jazda konną oraz pomoca osobom niepełnosprawnym. Dlatego tak cieszę się że taki projekt znalazłem w Polsce
.
To dla mnie przyjemność pomagać tutaj na hipoterapii i myślę, że ten rok będzie najlepszym w moim życiu!
Pia
Cześć wszystkim! Mam na imię Pia i wykonuje pracę wolontariuszki w Helenowie. Pomagam terapeutom na hipoterapii. Mam 20 lat i jestem z miejscowości Oldenburg. która jest pięknym, niemieckim miastem. Właśnie skończyłam liceum i chciałam zrobić coś dobrego i pożytecznego.

Miałam w planach zrobić sobie rok przerwy zanim pójdę na studia a doświadczenie wolontariatu to doskonała okazja dla mnie. Będę tu z wami 9 miesięcy i jestem bardzo podekscytowana!
W wolnym czasie lubię jeździć konno, grać na pianinie, czytać, malować i spotykać się z przyjaciółmi. Uwielbiam być w naturze i spędzać czas ze zwierzętami. W domu rodzinnym mam kota, psa kurczaki i gołębie. Nie mogę się doczekać co mnie w tym roku ciekawego spotka!
CENTRUM   REHABILITACJI,  EDUKACJI 
I   OPIEKI   TPD   "HELENÓW"