W roku 2019/2020 nasza pracę w Helenowie wspierają trzy zagraniczne wolontariuszki: Anna z Niemiec, Amelie z Belgii oraz Jennifer ze Szwecji, które przyjechały w ramach projektu EVS (European Voluntary Service)
Nazywam się Amelie, mam 22 lata , pochodzę z Belgii.
Lubię poznawać nowe miejsca i ludzi. W wolnym czasie czytam książki, gram na pianinie i spaceruję.

W Helenowie pracuję na hipoterapii, czyszczę konie , prowadzę je podczas zajęć terapeutycznych i przyprowadzam dzieci ze szkoły. Uczestniczę także w zajęciach arteterapii i w zajęciach terapeutyczncyh w przedszkolu.

Nigdy wcześniej nie pracowałam z końmi ale lubię tę pracę, choć obawiam się większych koni. Dwa razy w tygodniu uczę się jezyka polskiego w szkole dla cudzoziemców.
Wolontariusze z fundacji AVE

Mam na imię Anna, mam 19 lat i jestem z Niemiec.
W wolnym czasie lubię tańczyć. Moja praca w Helenowie to głównie praca na hipoterapii, gdzie przygotowuję konie do zajęć i prowadzę je podczas terapii. Pomagam także na arteterapii w Klubie Absolwenta.

Bardzo lubię moją pracę, jest inna od tego co wykonywałam wcześniej. Podoba mi się praca z ciągle nowymi dziećmi i poznawanie helenowskich koni. Uważam Helenów za bardzo pozytywne miejsce i uwielbiam je.
Mam na imię Jennifer, mam 20 lat i przyjechałam ze Szwecji.

Moim hobby jest jazda konna i ćwiczenia na sali.

W Helenowie pracuję większość czasu na hipoterapii. przyprowadzam dzieci ze szkoły, czyszczę konie i prowadzę je podczas zajęć.

Praca sprawia mi dużą przyjemność i wiele się w niej uczę.
CENTRUM   REHABILITACJI,  EDUKACJI 
I   OPIEKI   TPD   "HELENÓW"