CENTRUM   REHABILITACJI,  EDUKACJI 
I   OPIEKI   TPD   "HELENÓW"
Dnia 13.06. 2023 roku, odbyły się uroczyste obchody 20-lecia Hipoterapii w Helenowie.

Z tej okazji zaproszeni zostali znamienici goście m.in. Burmistrz dzielnicy Wawer, Prezes TPD Wiesław Kołak, Dyrektorzy placówek w Helenowie oraz Fundator hali  przedstawiciel  fundacji Św Andrzeja - Pan Paul Gogolinski.
Po uroczystym przywitaniu gości i przybliżeniu historii i działań ośrodka hipoterapii i przez pracowniczki hipoterapii  i prezentera  telewizyjnego Tomasz Wolnego wszyscy udali się do hali, na przedstawienie w wykonaniu dzieci.

Przedstawienie królewna Śnieżka i 7 krasnoludków. prowadzone było na koniach a odbyło się ze względu na deszczową pogodę w krytej ujeżdżalni (hali).
Uczestnicy przedstawienia byli bardzo wdzięczni za to że mogą prezentować swoje umiejętności w tak świetnych warunkach, a wszystko dzięki wsparciu fundacji św. Andrzeja, która zgromadziła środki na wybudowanie hali.
Przedstawienie wywołało wiele emocji i wzruszeń a aktorzy nagrodzeni gromkimi brawami.
Po przedstawieniu zaczęły się konkurencje i konkursy  na terenie wioski indiańskiej, dla dzieci z Helenowa oraz zaproszonej szkoły im. Samuela  i  Środowiskowego Domu Samopomocy z ul. Grochowskiej.
Wśród konkurencji były gry zręcznościowe, konkurs plastyczny zgadywanki i konkurs z wiedzy o koniach. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Każdy z uczestników dostawał w nagrodę pamiątkowy magnesik z wizerunkiem konia Mała Mi oraz odblask w postaci konia.
Po konkursach publiczność zgromadziła się na ujeżdżalni aby obejrzeć kadryl jeździecki w wykonaniu helenowskich uczniów oraz historyczny pokaz Jazdy w damskim siodle i walki na szable przedstawiony przez zaproszonych gości ze stajni Amazonka.
Oba widowiska dostarczyły wielu emocji i radości wszystkim obecnym.
Obchody 20 lecia mogły odbyć się dzięki wsparciu finansowemu urzędowi miasta warszawy, dzielnicy wawer, która rokrocznie finansuje dzień konia w Helenowie.