Data publikacji 14.05.2024
W ostatni dzień kwietnia, w stajni Helenów odbyła się uroczystość nadania imienia nowemu koniowi, który dzięki ofiarności  i inicjatywie wielu wspaniałych osób znalazł swoje miejsce w Ośrodku Helenów.

Na „Chrzciny” przybyli znamienici goście i przyjaciele Helenowa. M.in. burmistrz  Norbert  Szczepański, Paul Gogoliński Ramsey z żoną Magdą, p. radna Anna Chodecka, dyr. CENTRUM Wawerskiej Kultury p. Barbara Karniewska, p. Barbara Bednarska prezes Uniwersytetu III wieku w Wawrze. Naczelnik wawerskiego urzędu Piotr Jaszczuk . Panie malarki uczestniczące w aukcji zrzutki oraz organizatorka zrzutki p. Katarzyna Duszyńska.

Organizatorami spotkania był Dyrektor Drzewiecki, prowadzący imprezę oraz Dyrektor Gawiński wraz z pracownikami Helenowa.
W głosowaniu na imię konia wzięli też udział przedstawiciele helenowskiej społeczności dzieci i młodzież wraz z rodzicami i opiekunami.

Sam koń tego dnia prezentował się wspaniale, błyszczał się w słońcu i dumnie prezentował przed widownią. Podczas prezentacji goście mogli się dowiedzieć o historii życia tej młodej klaczy.
Po powitaniu i po podziękowaniach złożonych przez Dyrektora Drzewieckiego, wszystkim zaangażowanym w kupno klaczy osobom,  goście zostali poinformowani o zasadach głosowania na imię konia. Do wyboru były 4 imiona: Bella, Luna, Gaja i Merida. Każdy z obecnych mógł oddać głos, pisząc wybrane imię na kartce i wrzucając do kosza. Piecze nad głosowaniem przejęli pracownicy i wolontariusze ze stajni.

Wybory przebiegały sprawnie , w międzyczasie goście posilali się specjałami z grilla oraz pysznymi ciastami, przygotowanymi przez rodziców uczniów z Helenowa. Atmosfera spotkania była bardzo przyjacielska. Na koniec spotkania ogłoszono wyniki głosowania i nadano imię Merida nowemu członkowi stada helenowskiej stajni. Świeżo ochrzczona klacz została udekorowana specjalnym flo, które zostało przypiętej jej z boku kanatara.
CENTRUM   REHABILITACJI,  EDUKACJI 
I   OPIEKI   TPD   "HELENÓW"